Rimanto Balsio medžio drožinių paroda Tašau i tėik

Birželio 13 d. 16 val., Klaipėdos rajono etninės kultūros centre (Gargždų g. 1, Dovilai) bus pristatyta kamerinė paroda „Tašau i tėik“, kurioje eksponuojami autoriniai dr. Rimanto Balsio medžio drožybos darbai.

Autorius, nepriskiriantis savęs jokiam kūrybiniam statusui, ką rodo ir pats parodos pavadinimas, kur kas labiau atpažįstamas ir žinomas akademinei bendruomenei kaip Lietuvos etnologas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas. Tad, tik jo artimųjų ratui žinomas jo pomėgis ir polinkis rankas miklinti pasitelkus medžio drožybos įrankius, dažnam yra staigmena.
Apibūdindamas šį savo pomėgį, autorius akcentuoja malonumą ar net poreikį (priklausomybę) kalbėtis su medžiu, pajausti jį, prakalbinti, todėl parodoje eksponuojami mediniai šaukštai, buities atributai savo formomis tolsta nuo standarto, turi savo charakterį, formas, siluetus, visi skirtingi kaip ir žmonės. Atkreipiant dėmesį į patį parodos pavadinimą, galima intuityviai jausti kūrybinio impulso lengvumą, kai formas čia diktuoja ne amatininkas, o medžiaga. Tuomet nevalingai apima dvejonės: kas šiame procese yra tikrasis „įrankis“? Meistras, kuriam „prakalbintas“ medžio gabalas „iškalba“ savo pavidalą ir įgalina perteikti jį tokį, koks yra, ar medžio gabalas, kuriam meistras išmoningai priskiria menamą paskirtį ir funkciją?

Parodos atidarymo metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

Parodos organizatoriai – Klaipėdos rajono etninės kultūros centras.
Parodą finansuoja – Klaipėdos rajono savivaldybė.
Parodą bus galima aplankyti nuo birželio 13 d. pirmadieniais – penktadieniais nuo 10.00 iki 17.30 val.
Paroda veiks iki 07.06