Liepos 6 d.

Liepos 6 – ąją švenčiame pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę – Valstybės dieną.

2022 LIEPOS 6:

Šių metų šventė prasidėjo jau išvakarėse (liepos 5 d.): prisiminta svarbi mūsų valstybės asmenybė generolas Antanas Gelgaudas (šiemet minimas jo 230 metų gimimo jubiliejus) bei visa Gelgaudų giminė, ieškota bendrų ukrainiečių ir lietuvių kultūrinių sąsajų karinėse-istorinėse dainose.

Išskirtiniu šventės akcentu, o kartu neeiliniu kultūros įvykiu rajone tapo Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narės, fotomenininkės Lilijos Valatkienės unikali paroda „Saga apie Lietuvą“.

Susitikimas su mokytoju, eseistu Vytautu Toleikiu, knygos Pasakojimai prabudus autoriumi. Pasakojimai prabudus – tai neįprastai drąsūs, atviri, liūdni ir juokingi, gyvi ir skaidrūs atsiminimai apie gyvenimą XX a. 7–8 dešimtmečiais buvusiame Klaipėdos krašte, gimtuosiuose Barvuose (Šilutės rajone).

Amatų kiemelyje buvo galima pasivaišinti ukrainietiškais barščiais ir ukrainietiškais saldumynais, prie tradicinio bendruomenių stalo pakvietėme ukrainiečius. Tai projekto Tarptautinė kūrybinė laboratorija generolo Antano Gelgaudo atminimui tąsa (Klaipėdos rajono savivaldybės Tarptautinių projektų programa).

Į laikus, kai Doviluose gyveno kuršių genties žmonės, nukėlė gyvosios istorijos klubo Pilsots buities ir karybos rekonstrukcijų pristatymas. Mažuosius šventės dalyvius ir jų tėvelius linksmino Mokslo šturmas – komandos N2 triukai iš mokslo pasaulio.

Šventėje skambėjo daug kokybiškos muzikos: Dovilų bažnyčioje Domanto Razausko ir Sauliaus Petreikio koncertas, Dovilų etninės kultūros centro kiemelyje, Palangos pučiamųjų orkestro koncertas ir galiausiai grupės Quorum koncertas.

Dėkojame pagrindiniams šventės rėmėjams Klaipėdos rajono savivaldybei ir UAB Neogroup, taip laikraščiui Banga, radijo stočiai Radijogama. Niekaip neapsieitume be Dovilų seniūnijos ir Sidabrinės gijos pagalbos. Džiaugiamės puikiais Dovilų žmonėmis.